Микронидлинг в борбата срещу стриите?
Без значение дали това са белези от прекарана бременност или от пубертета, стриите могат да ни накарат да се чувстваме несигурни във външния си вид.
Повече от 90 процента от хората по света са се сблъсквали със стрии. Без значение дали това са белези от прекарана бременност или от пубертета, те могат да ни накарат да се чувстваме несигурни във външния си вид. И въпреки че всяка част от нашето тяло е красива по свой начин, включително и стриите по кожата, много хора търсят начини да се справят с тях. Ето защо в тази статия ще ти помогнем да разбереш кои са най-подходящите продукти, кои съставки да търсиш в тях, а също и как изглежда списъкът с процедури, препоръчани от дерматолози.
Какво представляват стриите?
Стриите са вид белези, които се появяват, когато кожата ни се разтяга бързо. Те често се развиват по време на пубертета, по корема по време на бременност и в случаите, когато някой отслабва бързо и кожата се опитва да се нагоди спрямо измененията. Хормоналните промени могат също да подпомогнат образуването им.
Стриите се развиват, тъй като рязката промяна на повърхността на кожата причинява разкъсване на колагена и еластина, които поддържат кожата ни. Така когато колагеновите влакна се разкъсат, кръвоносните съдове под кожата стават по-забележими и се появяват като розови или лилави петна, които с времето се превръщат в бели белези.
Стрии могат да се появят на всяка област, където се съхраняват мазнини – като бедрата, ръцете, гърдите, седалището и др.

Какви са начините да се справим със стриите?
На пазара се предлагат много кремове и лосиони, които твърдят, че намаляват стриите. За най-добри резултати е препоръчително да се третират новопоявили се стрии, които са червени или лилавеещи на цвят.
Най-ефективните съставки са:
- третиноин
Третиноинът е ретиноид, който най-често се използва за анти-стареене и подпомага образуването на колаген и еластин.
- хиалуронова киселина
Хиалуроновата киселина е естествен полизахарид, който тялото ни образува. Той отговаря за хиалурона в кожата ни, хидратира я, като стимулира производството на колагенови и еластинови влакна, което помага кожата да е здрава, стегната и сияйна.
Дерматолозите обикновено препоръчват набор от процедури, за да направят стриите по-малко забележими. Тези процедури включват химически пилинг, лазерна терапия, радиочестота, ултразвук, микронидлинг и микродермабразио.
Прочети повече за хиалуроновата киселина – чудодейната съставка срещу бръчки и белези
Микронидлинг – най-препоръчваната процедура за борба срещу стрии
Микронидлингът с дермаролер представлява третиране на кожата чрез микроубождания с помощта на много малки и тънки иглички, прикрепени към ролера. При здрава кожа тези микронаранявания стимулират кожата да произвежда нови еластинови и колагенови влакна, като по този начин се изглаждат белези, неравен тен и кожата става по-стегната и сияйна.
Микронидлингът е високоефективно лечение за премахване на стрии. То силно препоръчвано от дерматолози, които предлагат тази процедура в кабинетите си. Използването на дермаролер вкъщи е също популярна, достъпна, лесна, безопасна и почти безболезнена алтернатива на скъпи процедури като лазерна терапия или химически пилинг.
След колко време ще се забележат резултати?
Тъй като стриите са белези, те няма да бъдат незабавно премахнати с нито един вид процедура. Микронидлингът не е изключение от тях. Огромно предимство при третирането с дермаролер обаче е незабавния ефект на видимо по-сияйна и здрава кожа още след първата терапия!
При повечето хора появата на видими резултати може отнеме между 3 и 6 процедури за период от 4 до 6 месеца, в зависимост от дълбочината на белезите.
Съветваме те да използваш дермаролер с 0,5мм иглички за максимален ефект. Преди процедурата не забравяй да почистиш кожата си с дезинфектант или най-обикновен спирт. След използването на дермаролера можеш да нанесеш една ампула с препоръчания хиалуронов бустер или друг продукт по твой избор. Не се притеснявай, че кожата ти ще е зачервена след микронидлинга – напълно нормално е. Прави процедурите на всеки 3-4 седмици.
Кога да започнеш с процедурите по третиране на белезите си? Зимата може да се окаже отличен сезон. Ето тук можеш да откриеш отговор на въпроса подходящо ли е при по-студено време да започнем с процедури по микронидлинг.